Ουίζαρντς – Νετς 119-113

Οι Ουάσινγκτον Ουίζαρντς ήταν μπροστά με 20 πόντους στο ημίχρονο, παρόλα αυτά επικράτησαν στην παράταση δύσκολα των Μπρούκλιν Νετς με 119-113.

Οι Ουίζαρντς έπαιξαν με τη φωτιά κόντρα στους Νετς, καθώς νικούσαν με διψήφιες διαφορές σε όλο το ματς και τελικά η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί βέβαια η Ουάσινγκτον έδειξε χαρακτήρα και πήρε μια δύσκολη νίκη με 119-113.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 20 πόντους (59-39), αλλά οι Νετς μπόρεσαν να επιστρέψουν στο ματς και να το στείλουν στην παράταση (107-107). Εκεί οι Ουίζαρντς δεν έχασαν τη δεύτερη ευκαιρία, ήταν πιο ψύχραιμοι και επικράτησαν με 119-113 ανεβάζοντας το ρεκόρ τους στο 25-18.

Ο Ουόλ σημείωσε 23 πόντους και μοίρασε 16 ασίστ όντας ο απόλυτος πρωταγωνιστής των Ουίζαρντς, ενώ ο Μπιλ πρόσθεσε άλλους 24, και ο Ούμπρε άλλους 17 πόντους. Για την ομάδα του Μπρούκλιν, ο Χίλις Τζέφερσον έβαλε 22 πόντους κι ο Άλεν άλλους 16