Μπεσίκτας με ανατροπή (vid)

Με δύο τέρματα του Τοσούν (34' και 54') η Μπεσίκτας έκανε την ολική ανατροπή στο πριγκιπάτο κόντρα στη Μονακό και με εννιά βαθμούς σε τρία ματς, βρίσκεται στην κορυφή του 7ου ομίλου.

Μπεσίκτας με ανατροπή (vid) | to10.gr

Πρώτο φαβορί για την πρόκριση στον όμιλό της (7ος) έγινε η Μπεσίκτας που έφυγε με το διπλό από την έδρα της Μονακό (1-2) και φιγουράρει στην πρώτη θέση με το απόλυτο (9 βαθμούς) σε τρεις αναμετρήσεις.

Η ομάδα του Ζαρντίμ ήταν αυτή που μπήκε μπροστά στο σκορ με τέρμα του Φαλκάο στο 30′, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση από τους Τούρκους με τον Τοσούν, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στ’ αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπεσίκτας ήταν αυτή που πήρε «κεφάλι» στο σκορ στο 54′ και πάλι με τον Τοσούν που έδωσε και τη νίκη στην ομάδα του. Πλέον με το 3χ3 η Μπεσίκτας αυτομάτως γίνεται φαβορί για την κατάληψη ενός εκ των δύο εισιτηρίων, που δίνουν την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Μονακό (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Σούμπασιτς, Σιντιμπέ (79’ Μποσίλια), Γκλικ, Ζέμερσον, Τουρέ, Φαμπίνιο, Μουτίνιο, Τιέλεμανς (57’ Λόπες), Κεϊτά, Λεμάρ, Φαλκάο

Μπεσίκτας (Σενιόλ Γκιουνές): Φάμπρι, Αντριάνο, Πέπε, Τόσιτς, Ερκίν, Χάτσινσον, Αρσλάν (74’ Μεδέλ), Κουαρέσμα, Μπάμπελ, Ταλίσκα (74’ Οζιακούπ), Τοσούν (89’ Νεγρέδο)