Μαρσέιγ – Λειψία : Γύρισε το ματς σε ένα 3λεπτο η Μαρσέιγ με συνδρομή Μήτρογλου (Βίντεο)

Με τον Κώστα Μήτρογλου να βοηθάει στο γκολ της ισοφάρισης, η Μαρσέιγ ανέτρεψε μέσα σε 2 το γκολ του Μπρούμα και πλέον θέλει ένα γκολ για να προκριθεί.

Απίστευτο παιχνίδι στο «Βελντρόμ» με τη Λειψία να «ανοίγει» το σκορ στο 2ο λεπτό και τους Μασσαλούς να «απαντούν» άμεσα στο 6′ και το 9′.

Μόλις στο 2′ της αναμέτρησης Μαρσέιγ-Λειψία, οι Γερμανοί «άνοιξαν» το σκορ με τον Μπρούμα, βάζοντας δύσκολα στους γηπεδούχους.

Παρόλα αυτά οι Γάλλοι «απάντησαν» άμεσα με τον Μήτρογλου να πρωταγωνιστεί στη φάση, καθώς από δικό του σουτ η μπάλα κόντραρε στον Ιλσανκερ και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1 στο 6′.

Σα να μην έφτανε αυτό, η Μαρσέιγ κατάφερε να φτάσει στο 2-1 στο 9′ με τον Σαρ να χρίζεται σκόρερ. Παρόλα αυτά οι Γάλλοι χρειάζονται ακόμη ένα γκολ για να πανηγυρίσουν την πρόκριση στα ημιτελικά.