Ο Μήτρογλου σκόραρε δις σε φιλικό με τη Ναντ (vids)

Η Μαρσέιγ επικράτησε με 2-1 της Ναντ σε φιλική αναμέτρηση με τον Κώστα Μήτρογλου να πετυχαίνει και τα δύο γκολ των Μασσαλών.

Ο Κώστας Μήτρογλου είναι εδώ! Ο Έλληνας επιθετικός της Μαρσέιγ, «έστειλε μήνυμα» στον Ρούντι Γκαρσιά, πως δεν έχει ξεχάσει την… τέχνη του σκόρερ και πως αποτελεί πάντα υπολογίσιμη δύναμη.

Ο Ελληνας επιθετικός σκόραρε δις στον φιλικό αγώνα με την Ναντ (2-1) και οδήγησε την Μαρσέιγ στην πρώτη της «φιλική» νίκη για την νέα αγωνιστική περίοδο. Ο Μήτρογλου άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό μετά από πάσα του Φρανκ Ανγκουϊσά και διπλασίασε τα τέρματα του στο 52` μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Μοργκαν Σανσόν.

Εκτός του Μήτρογλου στην βασική 11αδα του έμπειρου προπονητή, βρέθηκαν τόσο ο Ντμίτρι Παγέ, όσο και ο Λουϊς Γκουστάβο, ενώ αντίθετα την θέση του Στιβ Μανταντά κάτω από τα δοκάρια (σ.σ. έχει άδεια λόγω Μουντιάλ), πήρε ο Γιοχαν Πελέ.