Το δοκάρι του Γκριεζμάν και το 1-0 από το σημείο του πέναλτι! (vids)

Ο Αντουάν Γκριεζμάν σημάδεψε το δοκάρι του Αρμάνι, μα λίγα λεπτά αργότερα τον νίκησε από την άσπρη βούλα για το 1-0 της Γαλλίας κόντρα στην Αργεντινή.

Μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Αντουάν Γκριεζμάν με πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Αρμάνι, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, στο παιχνίδι της Γαλλίας κόντρα στην Αργεντινή.

Λίγα λεπτά αργότερα όμως, (11′) ο Γκριζού ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε ο Κιλιάν Μπαπέ (τον ανέτρεψε εντός περιοχής ο Μάρκος Ρόχο) και έκανε το 1-0 για τους Τρικολόρ. Ο δαιμόνιος άσος της Ατλέτικο έχει συμμετοχή σε 10 από τα τελευταία 15 γκολ των Γάλλων στις μεγάλες διοργανώσεις (8 τέρματα, συν 2 ασίστ)!