Κ20: Φοβερό ματς και νίκη για τον Αστέρα επί του Πανιωνίου

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε του Πανιωνίου με 3-2 για το πρωτάθλημα Κ20. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13′ με τον Οικονομίδη, αλλά στο 40′ ο Νικολακόπουλος ισοφάρισε με εξαιρετική καρφωτή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Γιάνγκ. Στο 69ο λεπτό ο γηπεδούχος πήρε για πρώτη φορά το προβάδισμα. Ο Γιάνγκ και πάλι με εξαιρετική κάθετη ασίστ έβγαλε […]

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε του Πανιωνίου με 3-2 για το πρωτάθλημα Κ20.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13′ με τον Οικονομίδη, αλλά στο 40′ ο Νικολακόπουλος ισοφάρισε με εξαιρετική καρφωτή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Γιάνγκ.

Στο 69ο λεπτό ο γηπεδούχος πήρε για πρώτη φορά το προβάδισμα. Ο Γιάνγκ και πάλι με εξαιρετική κάθετη ασίστ έβγαλε μόνο τον Νικολακόπουλο και ο νεαρός επιθετικός πέρασε την μπάλα πάνω από τον Αστρά για το 2-1.

Ο Πανιώνιος ισοφάρισε με τον Τσακιργιάννη στο 75′, αλλά ο Νικολακόπουλος είχε και πάλι απάντηση. Στο 83′ μπήκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με διαγώνιο πλασέ έδωσε τη νίκη στον Αστέρα.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Αρκαδίας έφτασε στους 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα υποδομών της Super League.