Ούνικς Καζάν – Ζιελόνα Γκόρα 86-66

Η Ούνικς Καζάν επικράτησε με 86-66 της Ζιελόνα Γκόρα και έκανε το 3Χ3 στην VTB.

Την τρίτη της νίκη στην VTB σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Ούνικς Καζάν, καθώς επικράτησε με 86-66 της Ζιελόνα Γκόρα συνεχίζοντας έτσι την καλή της πορεία τη φετινή χρονιά.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, καθώς η πολωνική ομάδα βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 23-20. Ωστόσο, από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους και κατάφεραν να πάρουν την νίκη με 86-66.

Πρωταγωνιστής της ρώσικης ομάδας ο Τζαμάρ Σμιθ, ο οποίος σημείωσε 20 πόντους και «κατέβασε» 7 ριμπάουντ, ενώ επιθετικά τον συμπλήρωσε ο Ρέιμαρ Μόργκαν, ο οποίος πρόσθεσε 15 πόντους και 6 ριμπάουντ, δίνοντας και οι δυο ποιοτικές λύσεις από την περιφέρεια.

Στα ρηχά έμεινε ο Κώστας Καιμακόγλου, ο οποίος σημείωσε 2 πόντους (1/3 δίποντα, 0/1 τρίποντο) και μάζεψε πέντε ριμπάουντ σε σχεδόν 19 λεπτά συμμετοχής.