ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Νίζνι 86-66

Ο Αμερικανός γκαρντ ήταν ο πρωταγωνιστής στη νίκη της ΤΣΣΚΑ Μόσχας επί της Νίζνι με 86-66 για τα πλέι οφ της VTB League.

Χωρίς να αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικράτησε εντός έδρας της Νίζνι με 86-66 και έκανε το 2-0 στην προημιτελική σειρά για τα πλέι οφ της VTB League.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Ιτούδη ήταν ο Χάκετ με 15 πόντους και 3 ριμπάουντ, ενώ από κοντά ακολούθησαν οι ΝτεΚολό και Μπολομπόι με 13 και 11 πόντους αντίστοιχα.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι στο αποψινό παιχνίδι η ΤΣΣΚΑ Μόσχας αγωνίστηκε χωρίς τους Κλάιμπερν και Χάντερ, χωρίς όμως να της κοστίσουν οι απουσίες τους.

Η εικόνα του αγώνα:

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και πήραν από την αρχή τα ηνία του αγώνα. Η ομάδα του Ελληνα τεχνικού στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου προηγήθηκε με 25-18, ενώ το τέλος του ημιχρόνου την βρήκε στο +13 (52-39). Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με το 64-53 του τρίτου δεκαλέπτου να μετατρέπεται σε 86-66.

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 52-39, 64-53, 86-66