Κύπελλο Ελλάδας στο μπάσκετ: Τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής

Δείτε τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνων της 1ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών. Ποια τα ζευγάρια της επόμενης φάσης.

Κύπελλο Ελλάδας στο μπάσκετ: Τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής | to10.gr

Δεκατρία παιχνίδια πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο (15/9)  για την 1η αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών. Την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης πήραν η Δάφνη Δαφνίου, ο Δούκας, το Παγκράτι, ο Μανδραϊκός, η Ενωση Ιλίου, ο Τρίτων, ο Οίακας Ναυπλίου, η Πεντέλη, το Πευκοχώρι, τα Φάρσαλα, η Ανατολία, η Ελευθερούπολη και ο Φίλιππος Βέροιας.

Να σημειώσουμε ότι την Κυριακή έχουμε τη διεξαγωγή ακόμη τριών αναμετρήσεων

Αναλυτικά τα αποτελέσματα καθώς επίσης και τα ζευγάρια της δεύτερης αγωνιστικής της Α’ Φάσης (Τετάρτη 19/9):

Δάφνη Δαφνίου-Πρωτέας Βούλας 71-53

ΚΑΟ Κορίνθου-Δούκας 52-76

Παγκράτι-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 89-78

Μανδραϊκός-Παπάγου 81-68

Ένωση Ιλίου-Γλαύκος 72-64

Τρίτων-Πανελευσινιακός 76-71

Οίαξ Ναυπλίου-Έσπερος Καλλιθέας 64-60

Πεντέλη-Πανερυθραϊκός 79-74

Χαλκηδόνα Προποντίς-Πευκοχώρι 52-59

Φάρσαλα-Γέφυρα 71-64

Ανατόλια-Έσπερος Λαμίας 76-60

Ελευθερούπολη-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 68-45

Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας 60-72

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου

Ν. Ιωνίας Βόλου 15.00 Νίκη Βόλου-Αγρίνιο Φουτζήλας-Γαζέτας (Τσιργούλας)

Κέρκυρας 15.30 Φαίακας-Ίκαροι Σερρών Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Καραλής)

Λαγκαδά 12.00 Ερμής Λαγκαδά-Στρατώνι Ντούρας-Μπακάλης (Γκούμας)

 

Τα φύλλα αγώνος αναλυτικά:

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 72-64

Διαιτητές: Κοτσίμπος-Ντάνος

Δεκάλεπτα: 13-21,33-31,49-49,72-64

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαρσαμούλης 3, Τσακίρης 17(1), Μανταλβάνος 8, Μπολάτογλου 2, Χαϊκάλης 11(2), Φουντας 12(2), Μπέλλας Γ. 3, Πανουσόπουλος 6(1),Μπέλλας Οδ. 10(3),Παπαγεωργίου, Γεροκώστας, Τσορμπατζόγλου

Γλαύκος (Μυριούνης): Σακελλαρόπουλος 14(3), Σπυράκος 2, Μοσχοβάκης 15(2), Εφέπουλος 6(2), Καρακωνσταντάκης 2, Σερέτης 17(3), Αγγελόπουλος 6, Δαβάνης 2, Μοίραλης, Κούτρας

 

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 71-53

Δεκάλεπτα: 19-15, 38-26, 53-30, 71-53

Διαιτητές: Πολυχρόνης- Μηλαπίδης

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Γκάτζο 10 (2), Κουφόπουλος 5 (1), Γοργόνης 13 (2), Σαλέχ 25 (3), Δομπρογιάννης 4, Μουστόπουλος 2, Παπαδιονυσίου 10, Αρνόκουρος, Νεκτάριος 2

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Παπαρέγκας 13 (1), Αυγενικός 7(1), Γάργαλης 6 (2), Καματερός 15 (1), Ματσάγγος 3 (1), Μπουρλάκης 2, Καραμολέγκος 2 , Ματαλιωτάκης 5, Μόρφης

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 89-78

Διαιτητές  : Θεοδωρόπουλος-Φραγκούλη

Δεκάλεπτα : 22-16, 40-36, 69-59, 89-78

Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 22 (3), Μαγιντόμπε 11 (3), Κούτρας 2, Κατωπόδης 6 (2), Λυτόπουλος 2, Τζατζάς 8, Δερμιτζάκης 5 (1) Δόξας 2, Ροδοστόγλου 18 (2), Μπένος 13.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Καρακώστας) : Στραγανιώτης 14 (1), Κεφαλάς 2, Ξιούρας 6 (2), Ζαραϊδώνης 21 (3), Κόης 4 (1), Σολωμός 12, Καρακεχαγιάς 6, Στέφος 12, Ανδρεάτος 1.

 

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 76-71

Διαιτητές : Αποστολίδης Β.-Αναστασίου

Δεκάλεπτα : 18-20, 40-40, 53-59, 76-71

Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 10 (2), Χανιώτης, Ψαρόπουλος 20 (1), Καλατζής 6 (1), Σπυριδάκης, Ντιμπ 14 (1), Υμέρι, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 15, Ζησόπουλος 3 (1), Κουκουνιάς 8, Βερτούδος.

Πανελευσινιακός (Καλογήρου) : Κυριακόπουλος 7, Καράμπελας 5 (1), Μουρατίδης, Βούλγαρης 12 (1), Σταθόπουλος 7, Μπάλας 15 (3), Κεφαλάς, Δούκας 5 (1), Μαύρος 2, Ψαρόπουλος 18 (2).

 

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 52-76

Διαιτητές : Κωνσταντινίδου-Λογοθέτης

Δεκάλεπτα : 17-10, 27-30, 34-51, 52-76

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 8, Γεωργίου 4 (1), Σακελλαράκης 1, Μακρής 8 (1), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 6, Αρσένης 5 (1), Περρωτής 7, Δανιήλ 6 (2), Κωνσταντίνου 5 (1).

Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 6 (2), Καρακατσάνης 2, Λάκκας 2, Μποχωρίδης 11 (2), Ευστρατίου 15 (1), Βουγιούκας 13, Μήτσιαλος 2,, Αποστολίδης 6 (1), Τσιτσιγιάννης 2, Πέτς 4 (1), Ξύδης 13 (3).

 

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 64-60

Διαιτητές: Ρίζος Π – Νάστος Λ.

Δεκάλεπτα: 15-13, 29-33, 46-49, 64-60.

Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 3(1), Κουμπούρας 6, Πασολάρι, Πελεκάνος 14 (2), Παπαντωνίου 10 (1), Χάσα, Γεωργιάδης 7, Ευστρατίου, Μανάκας 3, Μπουρτζουκλής 2, Σκορδάς 1, Αναγνωστόπουλος 18 (1).

Π.Ο.Κ. Έσπερος (Μάντζαρης – Γράψας): Αγγελόπουλος 7 (1), Βάρσος 3 (1), Χατζηκίδης, Καρλάφτης 2, Θεοδοσίου 5 (1), Σκουλούδης 13, Παπαρλωράτος 9 (1), Βλασσόπουλος 8, Χαρούνι Κ. 6, Γραμματικός, Μπούσι, Χαρούνι Νικ. 7 (1).

 

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 81-68

Διαιτητές: Τσαχάκης-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 16-20, 32-48, 48-64, 81-68

Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 2, Παπανικολάου, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 29 (5), Δέδες 8, Γκαϊτάσοφ, Δαμίγος, Φωτόπουλος, Ρεκουνιώτης 19, Χάλαρης 2, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 11 (2), Βασιλόπουλος 9 (3)

Παπάγου (Κατσούνης): Πίνης 10 (1), Πρισκομάτης 5, Λεκάκης 2, Χρυσός 8 (1), Ζώρζος 19 (1), Παπαπέτρου 10 (1), Κουτρούλιας 12 (1), Αγγελόπουλος 2, Πλαστήρας, Μάνδαλος, Μακρίδης.

 

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 52-59

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ. – Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 17-13, 31-29, 46-44, 52-59

Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Σπύρας 2, Μαρκίδης 5, Δανάκης , Τσακαλέρης 13(1), Παπαδόπουλος , Λαΐδης 5(1), Μυλωνίδης 14, Κουτέ , Λαζαρίδης, Δελίδης 5(1), Σικαλίδης 8.

Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζίδης , Τζουβάρας , Ακεψιμαΐδης , Ελευθεριάδης 8, Βελισσαρίου 7(1), Σαββίδης , Κιτσούλης 15(1), Καμπουρίδης 2, Γκάτζιας 14(2), Θεοδωρίδης , Μανούσος  13

 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 60-72

Διαιτητές: Γερακίνης, Καρακώστας

Δεκάλεπτα: 11-28, 22-40, 44-55, 60-72

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 2, Τσεσμέτζίδης, Σισμάνης, Βάλιος 5(1), Τσιακλάγκανος 8(2), Καβαργυρης 4, Κοθρας 10 (1), Παραπούρας 9(3), Σουτζόπουλος 20 (1), Καντάρκος 11, Ποταμόπουλος, Πανόπουλος 3.

 

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 76-60

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Εκίζογλου

Δεκάλεπτα: 18-18,37-34,62-44,76-60

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαϊδης 6, Στεφανίδης 11(1), Αραμπατζής, Αράπης 7(2),Γαλανίδης 21(5), Νικήτας, Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 4, Κιγμέτογλου 14, Μουρατίδης, Μπρόζος 13, Ζώτος

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Ρούζιος 9(2),Μπερτσιμάς, Πάππος, Παπανικολάου, Φύκας 13, Φούντας, Αργύρης, Τεπετίδης 14(3), Ολύμπιος 4(1), Παπαργυρόπουλος 9, Ρετσινάς 11 (3)

 

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΓΕΦΥΡΑ 71-64

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 21-19, 44-3, 54-48, 71-64

Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 16 (1), Χαιρετίδης 4, Αναγνωστόπουλος 13 (1), Συνετός 8 (2), Τσιόγκας 12 (3), Φιλιππόπουλος 10, Γκιουλέκας 2, Δέσπος 6, Λιούπης, Αλεξόπουλος, Λούτας, Φαρμάκης

Γέφυρα (Κουγιουμτζίδης): Ψευτόγκας 2, Πουλιανίτης 4, Καταβαίνης 5 (1), Αποστολίδης 25 (2), Κουτουζίδης 15 (1), Κοτσάνος 7, Παπαδόπουλος 6 (2), Βούλτσος, Καραγιαννάκης, Ευσταθιάδης


ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ  68-45

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Δημάδης

Δεκάλεπτα: 10-12, 25-26, 53-36, 68-45

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 11 , Στυλίδης 15(2), Μπέσας 3(1) , Μποκάκτση, Ιωάννου 3(1), Απαζίδης 4, Σταμπουλής 21(2), Λαζαρίδης 3(1), Βοϊβατόπουλος 8

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζής 3(1), Καραγιαννίδης 1 , Παλιαχάνης 1 , Δήμας 9 , Μαυρίδης 6(1), Χατζημιχαηλίδης 6(2), Κλωνάρας 6 , Στόλης 8(1), Τσιμίδης 5, Βαϊντερλής, Λαζάρου, Ελευθεριάδης


Τα ζευγάρια της δεύτερης αγωνιστικής της Α’ Φάσης (Τετάρτη 19/9):

ΓΣ Νίκη Βόλου ή ΑΟ Αγρινίου – ΑΣ Διαγόρας Δρ.

ΑΟ Τρίτων – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης

ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας ή ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – Αίολος Τρικάλων

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΣΚ Ιπποκράτης

ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΑΣΑ Κόροιβος

ΓΣ Φαρσάλων – ΓΣ Ερμής Αγιάς Λαρ.

ΓΣ Ελευθερούπολης – ΕΚ Καβάλας

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου – ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας

Οίαξ Ναυπλίου – ΑΕ Ψυχικού

ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας – Εθνικός ΟΦΠΦ

ΑΕ Πεντέλης – Απόλλων Πάτρας

ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά ή ΣΑ Στρατωνίου – Ηρακλής 2017

ΑΣΕ Δούκα – ΑΣ Καρδίτσας

ΑΟ Παγκρατίου – ΑΟ Αμύντας

ΓΣ Μάνδρας – ΑΣ Καστοριάς

ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΓΣ Αμαρουσίου

*Το αναλυτικό πρόγραμμα θα ανακοινωθεί προσεχώς.