Σουτ στην κίνηση από τον Φορτούνη και 1-0 η Εθνική (vid)

Ο Κουρμπέλης στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε τη βαθιά μπαλιά και ο Φορτούνης με σουτ στην κίνηση νίκησε τον πορτιέρο του Λιχτενστάιν για το 1-0.

Με γκολ του Κώστα Φορτούνη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Ελλάδα προηγείται με 1-0 στον αγώνα με το Λιχτενστάιν για τα προκριματικά του Euro 2020.

Συγκεκριμένα, στο 45+1’ ο Κουρμπέλης έκανε τη βαθιά μπαλιά και ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού με σουτ στην κίνηση νίκησε τον πορτιέρο των γηπεδούχων για το 1-0.

Ο ηγέτης της Εθνικής ομάδας έλυσε τον Γόρδιο Δεσμό της άμυνας του Λιχτενστάιν και έβαλε μπροστά στο σκορ την γαλανόλευκη. Ο Φορτούνης με το εξαιρετικό τελείωμα έδειξε για μια ακόμα φορά την σπουδαία κλάση του, ενώ εξαιρετική ήταν και η μπαλιά του Κουρμπέλη.