Ελλάδα – Ιταλία: Η τεράστια ευκαιρία του Λημνιού (vid)

Στο 12’ ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ βρέθηκε απέναντι στον Ντοναρούμα, έκανε το σουτ από πλάγια θέση, αλλά ο πορτιέρο της Μίλαν απέκρουσε με το αριστερό χέρι.

Με το σκορ στο 0-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο παιχνίδι της Ελλάδας με την Ιταλία στη Ρώμη για τα προκριματικά του Euro 2020.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου μέρους μάλιστα άνηκε στην Εθνική μας και συγκεκριμένα στον Λημνιό, ο οποίος στο 12’ έφτασε μια ανάσα από το γκολ!

Ο Μπακασέτας έκανε εκπληκτική πάσα στον μεσοεπιθετικό του ΠΑΟΚ, αυτός βγήκε απέναντι από τον Ντοναρούμα, σούταρε δυνατά από πλάγια θέση, αλλά ο πορτιέρο της Ιταλίας απέκρουσε με το αριστερό χέρι και κράτησε το μηδέν.

Εντυπωσιακή απόκρουση από τον πορτιέρο της Μίλαν, με την Ελλάδα να απειλεί με τον Λημνιό, στη σπουδαιότερη φάση του πρώτου ημιχρόνου.