Γουότφορντ – Κρίσταλ Πάλας 2-1

Η Γουότφορντ επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Κρίσταλ Πάλας και «έκλεισε» το πρώτο εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Στις 4 κορυφαίες ομάδες του Κυπέλλου Αγγλίας βρίσκεται η Γουότφορντ του Χοσέ Χολέμπας, επικρατώντας της Κρίσταλ Πάλας εντός έδρας με 2-1.

Το σκορ για τις «σφήκες» άνοιξε ο Καπουέ στο 27ο λεπτό με σουτ από κοντινή απόσταση, με τον Μπατσουαγί να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 62′ με πλασέ.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, καθώς ο Γκρέι, 2 λεπτά αφότου είχε περάσει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο, εκμεταλλεύτηκε την πολύ όμορφη μπαλιά του Περέιρα, διαμορφώνοντας με πλασέ το τελικό 2-1.

Η πρόκριση όμως, είχε και ένα απρόοπτο για την Γουότφορντ, καθώς ο Χοσέ Χολέμπας έγινε αναγκαστική αλλαγή στο ημίχρονο, δείχνοντας να πονάει στον αστράγαλο.