Κράσνονταρ – Λοκομοτίβ Μόσχας 1-1

Η Κράσνονταρ ήρθε ισόπαλη εντός έδρας 1-1 κόντρα στη Λοκομότιβ Μόσχας, τρεις ημέρες πριν υποδεχτεί τον Ολυμπιακό για τα playoffs του Champions League.

Νέα απώλεια βαθμών για την Κράσνονταρ στο ρωσικό πρωτάθλημα, καθώς ήρθε ισόπαλη εντός έδρας με 1-1 κόντρα στη Λοκομοτίβ Μόσχας, τρεις ημέρες πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό για τη ρεβάνς των playoffs του Champions League.

Η αντίπαλος των «ερυθρόλευκων» έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Σαφόνοφ υπέπεσε σε μεγάλη γκέλα, δίνοντας την ευκαιρία στον Κρικόβιακ να σκοράρει για το 0-1.

Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοση τους, παίρνοντας τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σουλεϊμάνοφ στο 42′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν κάποια καλά διαστήματα, δίχως όμως να αλλάξει κάτι στο σκορ και το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο.