Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός 1-0

Την δεύτερη νίκη του στην Football League πανηγύρισε ο Απόλλων Λάρισας, που επικράτησε με 1-0 του Αιγινιακού.

Ο Απόλλων Λάρισας μπορεί να καρδιοχτύπησε, αλλά κατάφερε να πετύχει την δεύτερη νίκη του στη Football League. Η ομάδα της Θεσσαλίας επικράτησε με 1-0 του Αιγινιακού στο Αλκαζάρ για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος στην μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να μην απειλούν ιδιαίτερα. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι εκμεταλλευτήκαν την μία ευκαιρία που τους δόθηκε και άνοιξαν το σκορ στο 45+2’ με σουτ του Αγροδήμου.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Νίκου Θεοδωσιάδη έμεινε με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας Παϊτέρης επειδή έπιασε την μπάλα έξω από την περιοχή. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν την αριθμητική υπεροχή τους και τελικά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης.

Απόλλων Λάρισας (Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρας, Σάββας, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου, Αγρόδημος, Μαυριάς (58′ Φιρινίδης), Σαχινίδης (88′ Ιορδανίδης), Τσιλούλης (71′ Καρακατσάνης), Χατζής.

Αιγινιακός (Νικολαΐδης): Τόλιος, Τοπαλίδης (30′ λ.τρ. Αντωνιάδης), Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Βλάχος, Πολύζος (67′ Φουρτζίου), Γκατσολάρι, Ζούρκος Σοφιάνης, Τσολακίδης, Παπαδόπουλος.