Απόλλων Πόντου – Εργοτέλης 3-0

Ο Απόλλων Πόντου δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στον Εργοτέλη, φτάνοντας εύκολα στη νίκη με 3-0.

Δίχως να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες, ο Απόλλων Πόντου επικράτησε με 3-0 εντός έδρας του Εργοτέλη, στο τελευταίο ματς της αγωνιστικής της Football League.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με τον εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ολαϊτάν. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων μπήκε εξίσου δυνατά και κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων, όταν στο 57′ ο Κυβελίδης με σουτ έγραψε το 2-0, αξιοποιώντας τη σέντρα του Χασομέρη.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Σουντουρά στο 83ο λεπτό του αγώνα. Έτσι ο Απόλλων Πόντου παρέμεινε στην 6η θέση της βαθμολογίας με 24 βαθμούς, ενώ ο Εργοτέλης έμεινε στους 23 βαθμούς και την 8η θέση.