Ο Κισσαμικός διέσυρε τον Βόλο! (1-4)!

Νίκη «βόμβα» μέσα στον Βόλο για τον ΑΟΧ Κισσαμικό με 4-1 επί των πρωτοπόρων!

Δεύτερη σερ ήττα (μετά το 1-0 από τον Απόλλωνα Πόντου) για τον Βόλο, αυτή τη φορά με το βαρύ 1-4 από τον Κισσαμικό και μάλιστα εντός έδρας (19η αγωνιστική)!

Μάλιστα όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο Β’ μέρος, καθώς το πρώτο έληξε με 0-0. Στο δεύτερο 45λεπτο όμως οι Κρητικοί ήταν καταιγιστικοί. Δύο γκολ ο Ρίσκι στο 58′ και το 83′ ενώ ενδιάμεσα ο Κουσκουνάς είχε κάνει στο 71΄ το 2-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σάλιακας.

Το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι Θεσσαλοί ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής με τον Μάντζη στο 64′.

Πάντως οι Βολιώτες παραμένουν πρώτοι και με διαφορά, έχοντας 44 βαθμούς, με τον δεύτερο Απόλλων Λάρισας να έχει 33 αλλά και ματς λιγότερο.

Εξάλλου μεγάλη νίκη πέτυχε ο Πλατανιάς με 3-1 επί του Απόλλωνα Πόντου στο ντέρμπι της αγωνιστικής. Ενα «τρίποντο» που έφερε του Κρητικούς στους 32 βαθμούς και την 3η θέση, έστω κι αν η Παναχαϊκή που είναι στους 31 έχει ματς λιγότερο.

Ο Μπιανκόνι με δύο γκολ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Πλατανιά, με ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο (32′, 67′), ενώ το τρίτο τέρμα πέτυχε ο Μποσέτι στο 87′.