Ατρόμητος – ΠΑΟΚ : «Άσχημος και λυπηρός ο αποκλεισμός» ανέφερε ο Κάναντι

Απογοητευμένος ο Νταμίρ Κάναντι από τον αποκλεισμό του Ατρόμητου από τα ημιτελικά του Κυπέλλου, στάθηκε στις χαμένες ευκαιρίες τα ομάδας του.

Ο Αυστριακός προπονητής του Ατρόμητου, έχει κάθε δικαίωμα να είναι απογοητευμένος από το συνολικό 5-1 με το οποίο αποκλείστηκε η ομάδα του από τον ΠΑΟΚ. Χαρακτηριστικό είναι πως στάθηκε στις πολλές χαμένες ευκαιρίες των Περιστεριωτών που θα τους έδινε σίγουρα το δικαίωμα α διεκδικήσουν περισσότερα από την αναμέτρηση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Κάναντι:

«Είναι λυπηρό και άσχημο το γεγονός ότι δεν καταφέραμε να περάσουμε. Νομίζω ότι στο πρώτο ημίχρονο είχαμε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να βάλουμε κάποιο γκολ και να έχουμε πιθανότητες για την πρόκριση. Όμως, ο ΠΑΟΚ κατάφερε με μία μόλις ευκαιρία να πετύχει γκολ, κάτι που βέβαια δείχνει και την ποιότητα που έχει.

Καταφέραμε στο δεύτερο ημίχρονο να ισοφαρίσουμε και προσπαθήσαμε κάνοντας αρκετές νέες ευκαιρίες να ξαναμπούμε στο παιχνίδι, ωστόσο ο ΠΑΟΚ πέτυχε και άλλο τέρμα και εκεί τέλειωσε ουσιαστικά το ματς».