Κοντά στην ανατροπή ο Βόλος – Έξαλλοι στον Ατρόμητο για το δεύτερο γκολ (vids)

Ο Βόλος προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο του Ατρόμητου στο Περιστέρι αλλά οι γηπεδούχοι έχουν τρομερά παράπονα από τη διαιτησία.

Μετά το 3-0 του πρώτου αγώνα στο Πανθεσσαλικό, πολλοί θεώρησαν ότι ο Ατρόμητος έχει κλειδώσει την πρόκριση για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος κόντρα στον Βόλο.

Η ομάδα της Μαγνησίας όμως βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο του αγώνα ρεβάνς πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ με πέναλτι, προκαλώντας τις σφοδρές διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για το δεύτερο γκολ.

Αρχικά στο 13′ ο Βόλος έκανε το 1-0 με πέναλτι του Γκουαροτσένα και οκτώ λεπτά μετά κέρδισε και νέο πέναλτι με τον Καχίλα να βλέπει μάλιστα και την κόκκινη κάρτα. Ο Γκουαροτσένα ανέλαβε και πάλι την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα ωστόσο γλίστρησε την ώρα που σούταρε και βρήκε την μπάλα με τα δύο πόδια, πρώτα με το δεξί και μετά με το αριστερό του πόδι.

Ο διαιτητής του ματς, Τσαμούρης μέτρησε κανονικά το γκολ παρ’ όλα αυτά ενώ θυμίζουμε ότι στους αγώνες Κυπέλλου δεν υπάρχει VAR.