Το γκολ του Μπουταΐμπ και η απάντηση του Ισκο (vids)

Το Μαρόκο προηγήθηκε στο 14’ με τον Μπουταΐμπ και η Ισπανία απάντησε πέντε λεπτά αργότερα με τον σούπερ σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης.

Δύο γρήγορα γκολ μπήκαν στο παιχνίδι της Ισπανίας με το Μαρόκο, για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων. Στο 14’ ο Μπουταΐμπ εκμεταλλεύτηκε τη λάθος συνεννόηση του Ινιέστα με τον Σέρχιο Ράμος, έκλεψε την μπάλα, βρέθηκε απέναντι από τον Ντε Χέα και με εξαιρετικό πλασέ έκανε το 1-0 για το Μαρόκο. Η απάντηση των «φούριας ρόχας» ήταν άμεση, καθώς πέντε λεπτά αργότερα ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Ισκο. Ο Ινιέστα συνεργάστηκε άψογα με τον Ντιέγκο Κόστα, ο επιθετικός της Ατλέτικο Μαδρίτης γύρισε στον Ισκο και αυτός με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής έφερε στα ίσια το ματς.

Δείτε το 1-0 από το Μαρόκο

Και το 1-1 της Ισπανίας