Σάντος: «Δεν ήταν δίκαιο το αποτέλεσμα»

Ο έμπειρος τεχνικός τόνισε ότι η Πορτογαλία κυριάρχησε στο παιχνίδι με την Ουρουγουάη, αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Η Πορτογαλία ηττήθηκε με 2-1 από την Ουρουγουάη και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Ο Φερνάντο Σάντος μετά το τέλος της αναμέτρησης δήλωσε ότι είναι απογοητευμένος και τόνισε ότι το αποτέλεσμα ήταν άδικο, καθώς η ομάδα του κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, αλλά δεν κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη νίκη.

«Δεν ήταν δίκαιο το αποτέλεσμα. Η Ουρουγουάη σκόραρε με την πρώτη της ευκαιρία. Στην επανάληψη ήμασταν ακόμα πιο κυριαρχικοί και ισοφαρίσαμε, κάτι που είναι το πιο δύσκολο πράγμα. Ωστόσο το ποδόσφαιρο είναι έτσι. Δεν ήταν γραφτό να γίνει. Είμαι πολύ απογοητευμένος», ανέφερε χαρακτηριστικά.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ωστόσο, στο 55’ απάντησαν στο γκολ του Καβάνι και έφεραν στα ίσια την αναμέτρηση με την Ουρουγουάη. Ο στράικερ της Παρί, όμως, «ξαναχτύπησε» λίγα λεπτά αργότερα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Ταμπάρες.