Όταν ο Θρύλος έκανε «πάρτι» στην Τούμπα στις 5 του Φλεβάρη (vid)

Σαν σήμερα, πριν από έντεκα χρόνια ακριβώς, ο Ολυμπιακός περνούσε από την Τούμπα επικρατώντας του ΠΑΟΚ με 2-0!

Ώρα για ντέρμπι στην Τούμπα απόψε.

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον Ολυμπιακό στην Τούμπα, στο μεγαλύτερο παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής της Super League. Τόσο οι «ασπρόμαυροι», όσο και οι «ερυθρόλευκοι» στοχεύουν μονάχα στη νίκη και τους τρεις βαθμούς, καθώς αμφότεροι έχουν από 42 βαθμούς και βρίσκονται στο -5 από την πρώτη ΑΕΚ που πέρασε στην κορυφή, μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από τον Αστέρα Τρίπολης.

Μια ημερομηνία που μπορεί να αποδειχθεί και… σημαδιακή στο τέλος της βραδιάς. Διότι ακριβώς σαν σήμερα, πριν από έντεκα χρόνια, ο Ολυμπιακός είχε φύγει από την Τούμπα με ένα τεράστιο διπλό, επικρατώντας του ΠΑΟΚ τότε με 2-0!

Οι Ερυθρόλευκοι είχαν «καθαρίσει» την υπόθεση μέσα σε 12 λεπτά. Ο Αμπντούν είχε ανοίξει το σκορ στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, πριν ο Κέβιν Μιραλάς «τελειώσει» το… έργο στο 18ο λεπτό και διαμορφώσει το 2-0.