Τσιμίκας: «Δείξαμε ποια είναι η καλύτερη ομάδα»

Ο Κώστας Τσιμίκας τόνισε ο Ολυμπιακός έδειξε ποιος είναι η καλύτερη ομάδα στον αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του 1-0 και χάρη στην εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο πήρε μια μεγάλη νίκη κόντρα στην ΑΕΚ με 4-1.

Έτσι, μετά την λήξη του παιχνιδιού Κώστας Τσιμίκας ανέφερε ότι οι «ερυθρόλευκοι» απέδειξαν ποια είναι η καλύτερη ομάδα.

Παράλληλα, ο Έλληνας άσος τόνισε ότι ο Ολυμπιακός θα δώσει τα πάντα για την πρόκριση στο Κίεβο κόντρα στην Ντιναμό.

Δείτε αναλυτικά όσα ανέφερε:

«Δεν μπήκαμε καλά στην αρχή. Έπαιξε σημαντικό ρόλο το γκολ που δεχτήκαμε πολύ νωρίς. Ήταν πολύ διαβασμένη η ΑΕΚ. Στο ημίχρονο είπαμε ότι δεν είναι εικόνα Ολυμπικού αυτή. Αλλάξαμε και δείξαμε ποια είναι η καλύτερη ομάδα. Μας βοήθησε πολύ η είσοδος του Τοροσίδη. Δώσαμε τα πάντα.

Φοβηθήκαμε μήπως βάλει η ΑΕΚ δεύτερο γκολ, όμως δώσαμε τα πάντα και βγήκαμε νικητές. Ήμουν σίγουρος ότι άμα βάζαμε ένα γκολ, μετά θα νικούσαμε. Μας χάλασε η ισοπαλία με τη Ντιναμό. Θέλαμε πάση θυσία τη νίκη. Ευχαριστούμε τον κόσμο. Θα δώσουμε τα πάντα για να νικήσουμε στην Ουκρανία».