Πλατανιάς – ΟΦΗ 1-0 (Φιλικό)

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε σε φιλική αναμέτρηση από τον Πλατανιά (0-1), όμως «καρδιοχτυπά» για την κατάσταση του Φερέιρα που αποχώρησε τραυματίας. Πρώτη εμφάνιση του Κουτρουμπή με τα ασπρόμαυρα.

Ο ΟΦΗ έπειτα από τον θρίαμβο στο ΟΑΚΑ (1-3 τον Παναθηναϊκό) γνώρισε φιλική ήττα από τον Πλατανιά με 1-0. Οι «ασπρόμαυροι» δεν δίνουν τεράστια σημασία στην ήττα, αλλά στο γεγονός πως έχασε τον Φερέιρα στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου με ενοχλήσεις στον προσαγωγό!

Ο Βραζιλιάνος θα υποβληθεί σε εξετάσεις την Πέμπτη (5/9) και φυσικά υπάρχει μεγάλη ανησυχία στο τεχνικό τιμ του Γιώργου Σίμου. Ο Κουτρουμπής από την άλλη έκανε την πρώτη ανεπίσημη εμφάνισή του, ενώ δόθηκε χρόνος σε αρκετούς παίκτες.

Στα αγωνιστικά δεν υπήρχε τίποτε το ιδιαίτερο, πλην της φάσης του γκολ του γηπεδούχου Πλατανιά. Στο 59ο λεπτό ο Ουάλι απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μιγκέλ Μπιανκόνι, ο Νίλι όμως πήρε το ριμπάουντ και νίκησε τον συμπατριώτη του, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.