Φορτσάρει η «Σελέστε»!

Για το 2Χ2 και την εξασφάλιση της πρόκρισης η Ουρουγουάη.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Ταβάρες ενθουσίασε στον 1ο της αγώνα στο Κόπα Αμέρικα και επιδιώκει μία ακόμη πειστική εμφάνιση και τη νίκη που θα της δώσει από απόψε την πρόκριση στα προημιτελικά.

Οι Ουρουγουανοί ισοπέδωσαν το Εκουαδόρ με σκορ 4-0, έχοντας “καθαρίσει” την υπόθεση από το 1ο ημίχρονο, όταν και ήδη προηγούνταν με 3-0 χάρη σε γκολ του Λοδέιρο, του Καβάνι (ψαλιδάκι) και του Σουάρεζ.

Οι Ιάπωνες που κατέβασαν ουσιαστικά τη 2η ομάδα τους στη διοργάνωση απογοήτευσαν απέναντι στη Χιλή, από την οποία ηττήθηκαν με 0-4. Ήταν ανταγωνιστικοί μόνο στο 1ο ημίχρονο, στο φινάλε του οποίου σκόραραν οι αντίπαλοι από στημένη φάση. Στην επανάληψη κατέρρευσαν και δέχθηκαν ακόμη 3 τέρματα.

Διαβάστε στο Betarades.gr το αναλυτικό preview του αγώνα Ουρουγουάη – Ιαπωνία με όλα τα τελευταία νέα των δύο ομάδων, ρεπορτάζ, απουσίες, πιθανές ενδεκάδες, χρήσιμα στατιστικά στοιχεία και φυσικά τη στοιχηματική εκτίμηση.