Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τον περίπατο της Μακάμπι

Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου διέλυσε την Χάποελ Χολόν με 103-65 χάρη στο εξαιρετικό της τρίτο δεκάλεπτο.

Η διαφορά κλάσης είναι τεράστια αυτήν την περίοδο και η Μακάμπι  χρειάζεται απλά κάποια καλά ξεσπάσματα για να καθαρίσει την… μπουγάδα στα ματς της Premier League. Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου με ένα επιμέρους σκορ 33-8 την τρίτη περίοδο διέλυσε την Χάποελ Χολόν με το επιβλητικό 103-65!

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το λάθος να βρεθούν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο,(47-40) με την Μακάμπι να πατάει γκάζι και να κατακτάει άνετα την πρώτη της νίκη στην Winner League.

Κορυφαίος ο Ντένι Αβντίγια με 18 πόντους (2/2 βολές, 5/5 δίποντα, 2/5 τρίποντα), 5 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 1 ασίστ και 24 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης στα 21′ που έμεινε στο παρκέ.

Παρεμπιπτόντως, η Μακάμπι τελείωσε τον αγώνα με 76% στο δίποντο (29/38).

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 47-40, 80-48, 103-65.