Επικράτησε του Ρεθύμνου το Περιστέρι (vid)

Στο πέμπτο φιλικό της προετοιμασίας του επικράτησε με 77-69 των Κρητικών με Κλαρκ και Γκρέι να είναι οι κορυφαίοι του παρκέ.

Θετικό ήταν το απόγευμα της Παρασκευής (21/09) για το Περιστέρι, με την ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη να επικρατεί με 77-69 του Ρεθύμνου, στο πέμπτο φιλικό της προετοιμασίας του συλλόγου των δυτικών προαστίων.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και στα πρώτα οκτώ λεπτά βρέθηκαν να προηγούνται με διψήφια διαφορά (20-10) πριν ο Στίβεν Γκρέι κάνει και το +12 ευστοχώντας πίσω από τα 6.75μ. για το 38-26 στο 17ο λεπτό. Η συνέχεια, ωστόσο, δεν ήταν ανάλογη για το Περιστέρι με αποτέλεσμα το Ρέθυμνο να προσπεράσει με 53-54, ένα λεπτό πριν το τέλος της τρίτης περιόδου.

Τα τρίποντα των Κι-Κι Κλαρκ και Γκρέι έδωσαν εκ νέου το προβάδισμα στους παίκτες του Πεδουλάκη. (68-66) ενώ η καλή άμυνα ανέβασε την διαφορά ξανά στους δέκα πόντους (77-67 δια χειρός Γκρέι).

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 41-32, 56-56, 77-69.