Λούντβιγκσμπουργκ – Μπαϊρόιτ 81-86

Η Μπαϊρόιτ έκανε βήμα πρόκρισης στο Final Four του Basketball Champions League, επικρατώντας στην έδρα της Λούντβιγκσμπουργκ με σκορ 86-81.

Νίκη… πρόκρισης στο στο Final Four του Basketball Champions League πέτυχε η Μπαϊρόιτ, νικώντας εκτός έδρας της Λούντβιγκσμπουργκ με σκορ 86-81.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του ματς για περισσότερα από 20′, όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν την… αντεπίθεση τους στην επανάληψη και με επιμέρους 19-29 στην τέταρτη περίοδο πήραν τη νίκη, αλλά και ένα σημαντικό +5, ενόψει του επαναληπτικού.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Γκέιμπ Γιόρκ, που μέτρησε 18 πόντους με 6/11 σουτ, ενώ ο Τζέιμς Ρόμπινσον (14π.) τον ακολούθησε σε απόδοση. Από πλευράς ηττημένων ξεχώρισε ο Τόμας Ουάλκαπ, που μέτρησε 19 πόντους, 5 ριμπάουντ και 5 ασίστ.