Αήττητη και χωρίς τον Σλούκα η «αποδεκατισμένη» Φενέρμπαχτσε

Η ομάδα του Ζοτς, δυσκολεύτηκε απέναντι στην Καρσίγιακα, ωστόσο επικράτησε τελικά με 80-72. Η προσεχής αντίπαλος του Παναθηναϊκού, αγωνίστηκε χωρίς τον Σλούκα, ενώ κατά τη διάρκεια του ματς έχασε ακόμη δύο παίκτες.

Έστω κι αν δυσκολεύτηκε αρκετά, η Φενέρμπαχτσε κατάφερε να κάνει το 8Χ8 στο τουρκικό πρωτάθλημα, επικρατώντας με 80-72 της Καρσίγιακα στην Πόλη. Ετσι παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν ένα εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκαν με 18-28. Ωστόσο η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς με κορυφαίους τους Λοβέρον, Κάλινιτς και Ντίξον αντέδρασε και με πολύ καλή παρουσία στο τελευταίο δεκάλεπτο, έφτασαν στη νίκη.

Να σημειώσουμε πως η προσεχής αντίπαλος του Παναθηναϊκού στην Ευρωλίγκα, αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Κώστα Σλούκα, ενώ κατά τη διάρκεια του ματς έχασε και τους Γκούντουριτς – Ντουβερίογλου, επίσης με τραυματισμό!

Τα δεκάλεπτα: 18-28, 19-14, 18-13, 25-17