Ανδόρρα – Γκραν Κανάρια 99-85

Λίγες μέρες μετά τη νίκη επί του Ολυμπιακού, η Γκραν Κανάρια ηττήθηκε με «κάτω τα χέρια» από την Ανδόρρα εκτός έδρας με 99-85.

Η Γκραν Κανάρια φαίνεται πως έμεινε στην προ ημερών νίκη επί του Ολυμπιακό, καθώς σήμερα ηττήθηκε εύκολα εκτός έδρας από την Ανδόρρα με 99-85.

Οι γηπεδούχοι πήραν διψήφια διαφορά από νωρίς στο παιχνίδι, ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 20 πόντους (55-35). Κάπως πιο ισορροπημένη η 3η περίοδος (22-20) ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τους παίκτες του Πέδρο Μαρτίνεθ να μαζεύουν κάπως τη διαφορά, χάρη στο 22-30 επιμέρους σκορ της 4ης περιόδου.

Εξαιρετική εμφάνιση για την Ανδόρρα από τον Ντίλαν Ένις, ο οποίος πέτυχε 23 πόντους, ενώ από 15 σκόραραν οι Ντιανέ και Γέλινεκ. Κορυφαίοι για τους φιλοξενούμενους ο Ουάιλι με 21 πόντους και Χάνα με 18.

Τα δεκάλεπτα: 29-18, 26-17, 22-20, 22-30