Σκάιλαινερς – Μπάμπεργκ 86-79

Η ομάδα του Ελληνα γκαρντ ηττήθηκε εκτός έδρας και έπεσε στο 19-9.

Την ήττα από τους Σκάιλαινερς με 86-79 γνώρισε η Μπάμπεργκ του Ζήση, για την 28η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος, με την ομάδα του Ελληνα γκαρντ να πέφτει πλέον στο 19-9.

Ο έμπειρος άσος αγωνίστηκε για 28:30 λεπτά, στα οποία είχε 9 πόντους με 4/5 δίποντα και 1/1 βολές, ενώ παράλληλα μάζεψε δύο ριμπάουντ και έκανε 2 ασίστ. Η εμφάνιση του Ζήση, ωστόσο, δεν ήταν αρκετή, προκειμένου η Μπάμπεργκ να πάρει τη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, αλλά στην τέταρτη περίοδο κατέρρευσαν και γνώρισαν την ήττα.

Πρώτος σκόρερ για τους ηττημένους ήταν ο Ράις με 18 πόντους, ενώ διψήφιο αριθμό είχαν επίσης οι Ρούμπιτ και Χάρις με 15 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Κράτζερ με 26 πόντους, ενώ 22 είχε ο Κλαρκ.

Δεκάλεπτα: 23-12, 40-35, 59-62, 86-79