Οι διαιτητές του Ολυμπιακός – Εφές

Γνωστά έγιναν τα ονόματα των διαιτητών που ορίστηκαν να διευθύνουν την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Αναντολού Εφές την Πέμπτη στο ΣΕΦ (21:00).

Τους διαιτητές που θα διευθύνουν την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Αναντολού Εφές την Πέμπτη στο ΣΕΦ (21:00) ανακοίνωσε η Euroleague. Όπως έγινε γνωστό, στην αναμέτρηση ορίστηκε ο Ντάνιελ Ιερεθουέλο, ο Πιότρ Παστούσιακ και ο Έντουαρντ Ουντιάνσκι.

Ο πρώτος έχει σφυρίξει ήδη σε παιχνίδι του Ολυμπιακού, καθώς βρέθηκε στην ήττα των «ερυθρόλευκων» με 82-63 από την Βιλερμπάν στην Γαλλία. Την προηγούμενη περίοδο ήταν διαιτητής σε πέντε ματς της ελληνικής ομάδας, με απολογισμό τρεις νίκες και δυο ήττες για τους Πειραιώτες.

Ο Πολωνός ήταν πέρσι στη νίκη επί της Μπουντούτσνοστ (92-70) και τις ήττες από Αρμάνι Μιλάνο (75-99) και Ρεάλ (94-78).

Ο Άγγλος δεν έχει διευθύνει ποτέ αγώνα του Ολυμπιακού, καθώς άλλωστε μετρά μόλις πέντε ματς στην Ευρωλίγκα. Τη φετινή περίοδο ήταν στο Μπάγερν Μονάχου-Αρμάνι Μιλάνο 78-64.