Κινγκς – Λέικερς 102-107

Οι Λος Άντζελες Λέικερς νίκησαν τους Κινγκς μέσα στο Σακραμέντο με 107-102 και ανέβηκαν στο 25-34, με την ομάδα του Κώστα Κουφού να πέφτει στο 18-41.

Οι Κινγκς του Κώστα Κουφού υπέστησαν εντός έδρας ήττα από τους Λέικερς με 107-102. Το ματς ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στην τρίτη περίοδο, στην οποία οι φιλοξενούμενοι πήραν διαφορά με διψήφιο αριθμό πόντων, την οποία οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν εν τέλει να μαζέψουν.

Ο Κάλντουελ-Πόουπ ήταν εξαιρετικός για την ομάδα του Λος Άντζελες σημειώνοντας 34 πόντους. Ακολούθησαν οι Ίνγκραμ με 13 πόντους και Ραντλ με 12 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους, ο Μπογκντάνοβιτς πέτυχε 21 πόντους, όσους είχε και ο Χιλντ. Με 18 πόντους και 15 ριμπάουντ ακολούθησε ο Κόλεϊ-Στέιν. Ο Κώστας Κουφός σε 14 λεπτά συμμετοχής είχε 6 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-25, 29-25, 25-37, 25-26