«Διπλός» Αντετοκούνμπο και νίκη από το -22 οι Μπακς

Μεγάλη ανατροπή και εν τέλει άνετη νίκη για τα «ελάφια»

Σπουδαίο διπλό σημείωσαν οι Μιλγουόκι Μπακς στο Σικάγο με αντίπαλο τους Μπουλς (123-104), σε ένα παιχνίδι που μέχρι το ημίχρονο έμοιαζε… χαμένο.

Οι «ταύροι» ξεκίνησαν δυναμικά και πήραν από πολύ νωρίς το προβάδισμα, φτάνοντας τη διαφορά τους στους 18 πόντους στο ημίχρονο.

Ωστόσο η απάντηση των «ελαφιών» στο δεύτερο μισό ήταν άμεση και με ‘ένα επιμέρους σκορ 46-17 στην τρίτη περίοδο, πήραν θέση οδηγού στην αναμέτρηση, ρόλο και τον οποίο διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Double-double σημείωσε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο (23 πόντοι, 13 ριμπάουντ), ενώ άλλους 25 συμπλήρωσε ο Έρικ Μπλέντσο.

Από τους Μπουλς καλή εμφάνιση έκανε ο Τζαμπάρι Πάρκερ (21 πόντοι), ο οποίος αγωνίστηκε για πρώτη φορά κόντρα στην παλιά του ομάδα.