NBA: Εκπληκτικός Κρις Πολ στη νίκη των Θάντερ επί των Νετς (111-103)

Ο Κρις Πολ σημείωσε 20 πόντους σε τέταρτη περίοδο και παράταση (28 συνολικά), οδηγώντας τους Θάντερ στη νίκη επί των Νετς.

Με ένα εκπληκτικό Κρις Πολ, οι Θάντερ επικράτησαν με 111-103 των Νετς, έπειτα από μεγάλο ματς που κρίθηκε στην παράταση. Ο Πολ σημείωσε 20 πόντους σε τέταρτη περίοδο και παράταση, οδηγώντας την ομάδα του και κάνοντας τη διαφορά, αφού την επέστρεψε μόνος του από το -7 που βρισκόταν τρία λεπτά πριν το φινάλε.

Οι Νετς είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη στην τέταρτη περίοδο, αλλά με το σκορ στο 101-101 ο Σπένσερ Ντίνγουιντι αστόχησε αρχικά σε βολή που εκτέλεσε για φάουλ που κέρδισε σε φάση μακριά από τη μπάλα και κατόπιν αστόχησε και στο τελευταίο σουτ.

Ο Πολ με 28 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους Θάντερ, ενώ 22 σημείωσε ο Σάι Γκίλγκεους-Αλεξάντερ. Για τους Νετς, ο Ταϊρόν Πρινς είχε 21 πόντους και ο Καρίς ΛεΒέρτ 20 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-27, 48-49, 77-74, 101-101, 103-111

ΝΕΤΣ: Πρινς 21 (5 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Κούρουτς 4, Άλεν 12 (7 ριμπάουντ), Ντίνγουιντι 14 (6/21 σουτ, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Χάρις 9 (3/12 σουτ, 1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ), Τσάντλερ 2, Τζόρνταν 8 (10 ριμπάουντ), ΛεΒέρτ 20 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Λουάου-Καμπαρό 2, Τεμπλ 11 (3)

ΘΑΝΤΕΡ: Μπάζλεϊ 8 (2), Άνταμς 10 (18 ριμπάουντ), Πολ 28 (4 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Φέργκιουσον 7 (1), Γκίλγκεους-Αλεξάντερ 22, Μουσκάλα 6 (0/5 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Ναντέρ 7 (1), Σρούντερ 14 (5/16 σουτ, 2 τρίποντα, 5 ασίστ), Μπάρτον 3 (1/6 σουτ), Ντιαλό 6 (1)