Κ19: Μπάγερν Μονάχου – ΑΕΚ 2-0

Παρά το καλό πρώτο ημίχρονο, η Κ19 της ΑΕΚ δεν άντεξε την πίεση της Μπάγερν Μονάχου και ηττήθηκε με 2-0 για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Youth League.

Την τέταρτη της ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές γνώρισε στο Youth League η Κ19 της ΑΕΚ, καθώς ηττήθηκε με 2-0 από την αντίστοιχη της Μπάγερν Μονάχου. Η Ένωση άντεξε ένα ημίχρονο στο αθλητικό κέντρο της ποδοσφαιρικής Ακαδημίας του γερμανικού συλλόγου FC Bayern Campus. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, ο Τσίλα άνοιξε το σκορ για τους Βαυαρούς (48΄), ενώ στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τσίρκζεε διαμόρφωσε το τελικό 2-0 από κοντινή απόσταση.

Μπάγερν Μονάχου (Σεμπάστιαν Χένες): Φριχτλ, Στάνισιτς, Ντανίλιουκ, Ρίτσαρντς, Μάιερ, Πούντιτς (72′ Γέλισιτς) Γιόχανσον (46′ Στίλερ) Φράνκζε, Τσίλα, Μπατίστα Μάιερ (16′ Κούνι)
Τσίρκζεε

Πάγκος:
Βάγκνερ (τερματοφύλακας) Στίλερ, Κούνι (79′ Αντερσον) Ράους, Λούνγκβιτς, 2Άντερσον, Γέλισιτς