Βέρντερ Βρέμης – Αουγκσμπουργκ 4-0

Η Βέρντερ Βρέμης φιλοδώρησε με τεσσάρα (4-0) την Άουγκσμπουργκ εντός έδρας και πλησίασε κι άλλο στις θέσεις που δίνουν τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Η Βέρντερ Βρέμης διέλυσε 4-0 εντός έδρας την Αουγκσμπουργκ, με τον Ράσιτσα να πετυχαίνει δύο γκολ και να οδηγεί ολοταχώς την ομάδα του στις θέσεις που οδηγούν στην έξοδο στην Ευρώπη.

Η ομάδα του Φλόριαν Κόφελντ ήταν εντυπωσιακή και καθάρισε το ματς μόλις σε 28 λεπτά, καθώς επέβαλε τον ρυθμό της και στο πρώτο ημίωρο προηγούνταν με 3-0. Η Βέρντερ κυριάρχησε στο ματς και έκανε κομμάτια την Άουγκσμπουργκ η οποία θα μπορούσε να φύγει με ταπεινωτικό σκορ από τη Βρέμη.

Όμως οι γηπεδούχοι έριξαν λίγο ρυθμό στο δεύτερο μέρος και η Άουγκσμπουργκ απέφυγε το στραπάτσο.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5΄με τον Ράσιτσα και στο 27′ ο Εγκσταϊν έγραψε το 2-0 βάζοντας βάσεις νίκης. Ένα λεπτό αργότερα το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ράσιτσα ήταν εκπληκτικό με τρομερό σουτ, για να διαμορφωθεί το τελικό 4-0 στο 83′ με τον Μέβαλντ να είναι ο σκόρερ.