Champions League : Στα πλέι οφ η Μακάμπι του Δώνη

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιώργου Δώνη πήρε την πρόκριση για τα πλέι οφ του Champions League.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιώργου Δώνη νίκησε εντός έδρας με 1-0 την Ντιναμό Μπρεστ και πήρε την πρόκριση για τα πλέι οφ του Champions League.

Η Πρωταθλήτρια Ισραήλ δεν ήταν εξαιρετική στον αγωνιστικό χώρο αλλά ήταν πολύ καλή αμυντικά και διαχειρίστηκε το αποτέλεσμά της. Στο 49ο λεπτό ο Πέρετζ ανετράπη στην περιοχή από τον Κίσλιακ και ο Μπίτον με πέναλτι έκανε το 1-0. Στην επόμενη φάση η ομάδα του Γιώργου Δώνη θα αντιμετωπίσει τη Σάλτσμπουργκ.

Στα πλέι οφ προκρίθηκε και η Φενερτσβάρος που νίκησε στη Βουδαπέστη με 2-1 την Ντιναμό Ζάγκρεμπ. Το σκορ για τους Ούγγρους άνοιξε ο Λόβρενσιτς αλλά οι Κροάτες ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Ουζούνι. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-1 για την ομάδα του στο 65ο λεπτό.