Η «ελληνική» Σέριφ στα play-offs του Champions League – Όλα τα αποτελέσματα

Η Σέριφ Τίρασπολ των Αθανασιάδη και Κολοβού, απέκλεισε τον Ερυθρό Αστέρα με σκορ 1-0 και πέρασε στα Play-Offs του Champions League. Όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς.

Με τους Γιώργο Αθανασιάδη και Δημήτρη Κολοβό να αγωνίζονται ως βασικοί η Σέριφ Τίρασπολ επικράτησε με σκορ 1-0 του Ερυθρού Αστέρα και πήρε μια τεράστια πρόκριση στα play-offs του Champions League. Οι Μολδαβοί βρήκαν το γκολ που ήθελα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Αρμπολέδα.

Στη Σκωτία και το «Άιμπροξ», η Μάλμε του Αντόνιο Τσόλακ, που ανήκει στον ΠΑΟΚ, πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 χάρη σε δύο τέρματα του Κροάτη σέντερ φορ, και με συνολικό σκορ 4-2 πήραν και εκείνοι την πρόκριση ώστε να διεκδικήσουν μια θέση στους ομίλους του Champions League.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά στο 53′ και το 57΄ο Τσόλακ απάντησε στο γκολ του Μορέλος στο 19′, παρότι η ομάδα του έπαιζε με δέκα παίκτες και έδωσε τη νίκη στη Μάλμε.

Στο μονοπάτι των μη πρωταθλητών, τα φαβορί επικράτησαν και στους επαναληπτικούς, με τις τιτανομαχίες Μπενφίκα-Αϊντχόφεν και Μονακό – Σαχτάρ Ντόνετσκ να δίνουν δύο πολύ δυνατά ζευγάρια στα πλέι-οφ.