ΑΕΚ: ακριβώς 2 χρόνια μετά δέχεται γκολ στο 6ο λεπτό αγώνα!

Η ΑΕΚ δέχθηκε γκολ στο ίδιο λεπτό, όπως ακριβώς δύο χρόνια πριν. Τότε ήταν ο Μπράουν Ιντέγε, σήμερα ο Χάρις Σεφέροβιτς.

Στον ύπνο έπιασε η Μπενφίκα την άμυνα της ΑΕΚ, ανοίγοντας το σκορ στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης των δύο ομάδων στο ΟΑΚΑ, για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Ο Χάρις Σεφέροβιτς με σουτ από κοντινή απόσταση πήρε το «ριμπάουντ» του Φερνάντες και έκανε το 1-0 σε ένα πολύ περίεργο παιχνίδι της τύχης για τους Κιτρινόμαυρους.

Ακριβώς δύο χρόνια πριν, στις 2 Οκτωβρίου του 2016, στο παιχνίδι του Ολυμπιακού κόντρα στην ΑΕΚ για την 6η αγωνιστική της Superleague ο Μπράουν Ιντέγε είχε ανοίξει το σκορ για τους Ερυθρόλευκους και πάλι στο 6ο λεπτό του αγώνα. Για την ιστορία εκείνη η αναμέτρηση είχε βρει νικητή τον Ολυμπιακό με 3-0 (Ιντέγε 6′, Μαρτίνς 64′, Φορτούνης 79′).