Νεντελτσεάρου : Δύο γκολ και μία ασίστ με την εθνική Ρουμανίας (pic & vids)

Ο Ιονούτ Νεντελτσεάρου πέτυχε δύο γκολ και μοίρασε μία ασίστ στη νίκη της Ρουμανίας επί της Λευκορωσίας (5-3).

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ιονούτ Νεντελτσεάρου με την Εθνική Ρουμανίας.

Ο κεντρικός αμυντικός της ΑΕΚ αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι απέναντι στη Λευκορωσία και βοήθησε την ομάδα του να πάρει τη νίκη (5-3), πετυχαίνοντας δύο γκολ και μοιράζοντας μία ασίστ.

Στο 31ο λεπτό, ο 24χρονος με κοντινή προβολή στο δεύτερο δοκάρι πέτυχε το τρίτο γκολ, ενώ ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, έβγαλε την ασίστ για τον Πούσκας, ο οποίος πέτυχε το 4-0.

Στο 55ο λεπτό, ο Νεντελτσεάρου βρήκε ξανά δίχτυα. Ο Τανάσε έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο τερματοφύλακας της Λευκορωσίας απέκρουσε και ο παίκτης της Ένωσης έκανε από κοντά το 5-0.