«Κόλλησε» η Κοπεγχάγη πριν από τον ΠΑΟΚ (1-1)

Στραβοπάτημα για την Κοπεγχάγη που έμεινε στο 1-1 με την Σοντερίσκε πριν από την αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική του Conference League.

«Γκέλα» για την Κοπεγχάγη πριν από την αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική του Conference League.

Οι αντίπαλοι του Δικεφάλου του Βορρά δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν το «στραβοπάτημα» της Μίντιλαντ που έμεινε στο 2-2 με τη Νόρντζελαντ και έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν στον βαθμό τη διαφορά από την κορυφή.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 33ο λεπτό με τον Σίμονσεν, ωστόσο η Κοπεγχάγη βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Μπίελ στο 65ο λεπτό. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μια ανάσα πριν τη νίκη, ωστόσο Μπόιλεσεν αστόχησε από την άσπρη βούλα στο 88ο λεπτό και έχασε την ευκαιρία να δώσει το «τρίποντο» στην Κοπεγχάγη που «γκέλαρε» πριν από το παιχνίδι με την ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου.

Η ενδεκάδα της Κοπεγχάγης (4-2-3-1): Γκραμπάρα – Ντάικς, Γκάμπριελσεν, Μπόιλεσεν, Άνκερσεν – Λεράγκερ, Γιόχανσον – Χόιλουντ (58′ Σινγκ), Μπίελ, Μπέβινγκ (79′ Γιέλερτ) – Βιντ.