Απίθανος ΠΑΟΚ με τρία γκολ σε 14 λεπτά (vids)

Φωτιές πετάει ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο του ματς με την Αϊντχόβεν αφού μέσα σε 14 λεπτά το 0-1 του ημιχρόνου έχει μετατραπεί σε 3-1.

Ένας ΠΑΟΚ όνειρο μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο του ματς με την Αϊντχόβεν και μετέτρεψε το 0-1 του πρώτου 45λεπτου σε 3-1 μέσα σε 14 λεπτά.

Αρχικά, στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τζόλης που μόλις είχε μπει στο ματς εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Ζίβκοβιτς έκανε το σουτ μετά από διώξιμο των Ολλανδών και ο Σβαμπ με προβολή ισοφάρισε.

Στο 56′ ήρθε και η ανατροπή με τον Σβιντέρσκι να βρίσκει τον Σβαμπ, αυτός πάσαρε στον Ζίβκοβιτς κι εκείνος με σουτ έκανε το 2-1.

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί για το δεύτερο γκολ, ήρθε και τρίτο. Σκόρερ ο Τζόλης με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ για το 3-1 στο 59′.