«Ερυθρόλευκη» καταιγίδα: Λάζαρος και Γκερέρο για το 3-0! (vids)

Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός κόντρα στη Λουκέρνη στο Καραϊσκάκης!

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Λουκέρνη. Ο Λάζαρος άνοιξε το σκορ στο 10′ και διπλασίασε τα ερυθρόλευκα τέρματα στο 33ο λεπτό. Ενώ ο Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο έκανε, μέσα σε αποθέωση, το 3-0!

Πιο αναλυτικά, στο 33′ μετά από γύρισμα του Τσιμίκα, ο Φορτούνης κατέβασε άψογα στην καρδιά της άμυνας την μπάλα, προσπάθησε το σουτ, κέρδισε τις κόντρες από τους αντιπάλους και ο Λάζαρος, που κινήθηκε έξυπνα παρακολουθώντας τη φάση, έκανε το σουτ με το αριστερό για το 2-0 (δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση).

Τρία μόλις λεπτά αργότερα, ο δραστήριος Ποντένσε έβγαλε καταπληκτική κάθετη μπάλα στον Φορτούνη που κινήθηκε ωραία στην αντίπαλη περιοχή και «σέρβισε» έτοιμο γκολ στον Γκερέρο που ανενόχλητος «έγραψε» το 3-0.