Βούκοβιτς: «Παίξαμε καλά αλλά το γκολ δεν ήρθε»

Ικανοποιημένος από την προσπάθεια αλλά όχι από το αποτέλεσμα κόντρα στην Μπέτις δήλωσε ο Γιάγκος Βούκοβιτς.

Ο Σέρβος κεντρικός αμυντικός του Ολυμπιακού αγωνίστηκε στην καρδιά της άμυνας των ερυθρόλευκων με παρτενέρ τον Σισέ σε ένα ματς στο οποίο είχαν αρκετή δουλειά μαρκάροντας τους δραστήριους επιθετικούς των Σεβιγιάνων. Ο Βούκοβιτς σε γενικές γραμμές δεν ήταν κακός, αλλά είδε και πάλι την ομάδα του να μη μπορεί να σκοράρει παρά τις 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες που δημιούργησε.

Αυτό τόνισε στις δηλώσεις του μετά το ματς στην κάμερα του ΟΤΕ SPORT, δηλώνοντας ικανοποιημένος με την εμφάνιση, αλλά όχι με το αποτέλεσμα:

«Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι κόντρα σε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο. Είχαμε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο ενώ χάσαμε και δυο καλές ευκαιρίες στην επανάληψη. Παίξαμε καλά αλλά δεν ήρθε το γκολ», ήταν τα λόγια του Γιάγκος Βούκοβιτς.