Προκρίθηκε στην παράταση η Γιουβέντους, 3-2 τη Τζένοα (vid)

Η «Βέκια Σινιόρα» πέρασε στα προημιτελικά του Κόπα Ιτάλια και περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της.

Δυσκολεύτηκε αλλά προκρίθηκε η Γιουβέντους στα προημιτελικά του Κόπα Ιτάλια, επικρατώντας 3-2 της Τζένοα στην παράταση.

Η «βέκια σινιόρα» περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της από το ζευγάρι Σπαλ – Σασουόλο.

Η Γιουβέντους προηγήθηκε 2-0 στο σκορ και φάνηκε ότι θα πάρει εύκολα την πρόκριση. Ο Κουλουσέβσκι στο 2′ με πλασέ και ο Μοράτα με σουτ στο 23′ έδωσαν το προβάδισμα.

Η Τζένοα αντέδρασε και αρχικά μείωσε με κεφαλιά του Τσιμπόρα στο 38′. Στο 74′ ο Μελεγκόνι με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση.

Τελικά, η Γιουβέντους λυτρώθηκε στο 104′, όταν ο Μοράτα γύρισε στον Ραφιά και αυτός με τη δεύτερη προσπάθεια του σκόραρε για το τελικό 3-2.