Γκρόνιγκεν – Αϊντχόφεν 3-3

Η πρωτοπόρος του ολλανδικού πρωταθλήματος Αϊντχόφεν ενώ νικούσε μέχρι το 94' με 3-2, κατάφερε να ισοφαριστεί στο 95' σε 3-3 από την Γκρόνιγκεν.

Απίστευτη εξέλιξη στο ματς της Γκρόνιγκεν κόντρα στην Αϊντχόφεν για την 16η αγωνιστική του εγχώριου πρωταθλήματος. Όλα έδειχναν πως οι φιλοξενούμενοι θα είχαν ένα άνετο απόγευμα όταν βρέθηκαν στο ημίχρονο να προηγούνται με 3-1, με τους Βαν Χίνκελ (7’ και 37’) και Ράμσελααρ (16’) να σκοράρουν , ενώ για την Γκρόνιγκεν να μειώνει σημειώνει γκολ ο Βαν Νίεφ (31’).

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν. Το γκολ του Βέλντβικ τους έδωσε κουράγιο (54’), για να έρθει ο Τε Βίερικ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων να κάνει το 3-3 στο ματς ίσως της χρονιάς ως τώρα στην Ολλανδία.