Στους «8» του Κυπέλλου με 10 παίκτες η Φιορεντίνα

Η Φιορεντίνα πανηγύρισε μεγάλη πρόκριση με 2-1 επί της Αταλάντα, εξασφαλίζοντας την παρουσία της στους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας, παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με 10 παίκτες.

Μεγάλη πρόκριση στους «8» του Coppa Italia πέτυχε η Φιορεντίνα επί της Αταλάντα, με 2-1, παρότι έπαιζε με 10 παίκτες για περισσότερο από 20 λεπτά στο δεύτερο μέρος.

Οι «Βιόλα» προηγήθηκαν με τον Κουτρόνε στο 11΄, αλλά στο 57΄ ο Ίλισιτς ισοφάρισε για την ομάδα του Μπέργκαμο.

Η «πλάστιγγα» του ματς φάνηκε να γέρνει προς την πλευρά των φιλοξενούμενων στο 70΄, όταν απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα μετά την αποβολή του Πετσέλα στο 70΄.

Παρ΄ όλα αυτά, όμως, η ομάδα του Τζουζέπε Ιακίνι κατάφερε στο 84ο λεπτό να σκοράρει με τον Ισπανό αμυντικό της, Πολ Λιρόλα, και να πάρει την πρόκριση για τους προημιτελικούς της διοργάνωσης.