Βίλεμ- Γκρόνινγκεν 3-1

Η Βίλεμ επικράτησε 3-1 της Γκρόνινγκεν για την 25η αγωνιστική της Eredvisie, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Βαγγέλη Παυλίδη με γκολ και ασίστ.

Με κορυφαίο τον Βαγγέλη Παυλίδη η Βίλεμ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από 2 ήττες και μία ισοπαλία, επικρατώντας 3-1 της Γκρόνινγκεν εντός έδρας.

Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 40΄, ενώ έκανε και την ασίστ στον Κόχλερτ στο 64΄, με τον τελευταίο να «κλειδώνει» το «τρίποντο» για τους γηπεδούχους.

Η Γκρόνιγκεν το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Ελ Μεσαουντί στο 74ο λεπτό. Η Βίλεμ είχε ανοίξει το σκορ στο 27΄ με τον Νούνελι.

Ο Παυλίδης έμεινε στο ματς μέχρι το 86ο λεπτό (αντικαταστάθηκε από τον Γκλαντόν), ενώ από τον πάγκο είδε την αναμέτρηση ο Στρέζος. Δύο λεπτά πριν από το φινάλε μπήκε στον αγώνα και ο Βρουσάι ως αλλαγή.