Χασάν κι Ουάρντα δεν απέτρεψαν την ήττα της Αιγύπτου

Οι «Έλληνες» της Αιγύπτου Αμρ Ουάρντα και Αχμέντ Χασάν δεν βοήθησαν τους Φαραώ που γνώρισαν την ήττα από τη Νιγηρία με 1-0.

Η είσοδος των Αμρ Ουάρντα στο 46΄ και Αχμέντ Χασάν στο 69′ δεν βοήθησαν την Αίγυπτο να φτάσει τουλάχιστον στην ισοφάριση κι έτσι η Νιγηρία, με το γκολ από τα αποδυτήρια που πέτυχε ο Ονουάτσου, επικράτησε με 1-0 των «Φαραώ» σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στην Ασάμπα.

Σε άλλο αγώνα που έγινε στην πρωτεύουσα της χώρας, Ντακάρ, η Σενεγάλη κατάφερε να ανατατρέψει στα τελευταία λεπτά τα εις βάρος της δεδομένα και να επικρατήσει με 2-1 του Μάλι, που είχε προηγηθεί στο 72΄ με τον Τραορέ.

Ο επιθετικός της Λίβερπουλ, Σάντιο Μανέ, επιβεβαίωσε την εξαιρετική κατάσταση που βρίσκεται σκοράροντας και με την Εθνική ομάδα της χώρας του (1-1 στο 87΄), ενώ στις καθυστερήσεις ο Μούσα Κονατέ της Αμιάν έφερε τα πάνω κάτω (2-1)