Βόλος – Πανσερραϊκός 1-1 (4-2 πεν)

Με κακή εμφάνιση κόντρα στον Πανσερραϊκό της Γ' Εθνικής ο Βόλος προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου αφού μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας και της παράτασης επικράτησε με 4-2 στα πέναλτι.

Τα… χρειάστηκε ο Βόλος κόντρα στον Πανσερραϊκό και τελικά κατάφερε να προκριθεί στους «16» του Κυπέλλου με νίκη 4-2 στα πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 37′ όταν από κόρνερ του Μουνίθ ο Μάντζης έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 83′ ο Διαμάντης είχε δοκάρι και αφού δεν κατάφερε να τελειώσει το ματς, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ακριβώς στο 90′ με πέναλτι του Κόντσι.

Στην παράταση το σκορ δεν άλλαξε, ο Μάντζης αποβλήθηκε στο 100′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα και το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι. Εκεί η ομάδα του Βόλου επικράτησε με 4-2 αφού ο Γκαραβέλης απέκρουσε δύο πέναλτι του Πανσερραϊκού.